Zapamiętaj stronę
jako ulubioną

 
Autyzm

CAI.pl - zdrowie, choroby, lekarstwa

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Jak rozpoznać chorobę i żyć zdrowo!

 

 

 

 
 
 
 Choroby i hasła
 alfabetycznie:
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
R S T U
W Z    
 
 układowo:
 alergologia
 oczy
 onkologia
 skóra
 ukł. kostny
 ukł. krążenia
 ukł. moczowy
 ukł. nerwowy
 ukł. oddechowy
 ukł. rozrodczy
 ukł. trawienny
 psychologia
 
 

Autyzm jest chorobą charakteryzującą się całkowitym oderwaniem od rzeczywistości, zamknięciem w sobie, brakiem świadomości istnienia wewnętrznego świata innych ludzi oraz brakiem uczuciowej łączności z otoczeniem.

Charakterystyczne dla tej choroby również jest izolacja społeczna oraz odbieranie świata wyłącznie przez pryzmat własnych potrzeb, emocji9, pragnień, nastrojów, upodobań, myśli czy sadów.

Występuje w patologii jako osiowy objaw zaburzeń w schizofrenii oraz zespołach autystycznych, zaś w normie jako faza rozwoju "ja" w bardzo wczesnym dzieciństwie.

Niestety nie ma lekarstwa na autyzm. Medycynie ciągle ciężko  poradzić ze zmianami w obrębie mózgu warunkującymi autyzm. Należy zrozumieć osoby chore i pomagać im przystosować się do życia. Powinny one uczyć się akceptować zmiany i współpracę z innymi ludźmi. Dzięki długotrwałej i mozolnej pracy niektóre symptomy choroby mogą złagodnieć, a niektóre nawet całkowicie zniknąć. Trzeba się jednak liczyć, że takie próby mogą nic nie dać i osoba autystyczna przez całe życie będzie wykazywać pewne stopnie autyzmu przez całe życie.

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Copyright © 2007 by CAI.PL. Informacje o serwisie ginekolog Warszawa