Zapamiętaj stronę
jako ulubioną

 
Alergologia, alergia, alergie

CAI.pl - zdrowie, choroby, lekarstwa

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Jak rozpoznać chorobę i żyć zdrowo!

 

 

 

 
 
 
 Choroby i hasła
 alfabetycznie:
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
R S T U
W Z    
 
 układowo:
 alergologia
 oczy
 onkologia
 skóra
 ukł. kostny
 ukł. krążenia
 ukł. moczowy
 ukł. nerwowy
 ukł. oddechowy
 ukł. rozrodczy
 ukł. trawienny
 psychologia
 
 


   Alergologia to gałąź medycyny która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób alergicznych (alergia to  nadwrażliwość, uczulenie najczęściej na zwierzęta, jad owadów, leki, produkty spożywcze, pyłki roślin i zarodniki pleśni).

Lista chorób i definicji medycznych:
Alergiczny nieżyt nosa
Alergolodzy

Astma atopowa
Astma oskrzelowa
Immunoterapia

Alergenami nazywamy środki, mogące wywołać reakcje alergiczne. Układ odpornościowy ma za zadanie ochraniać nasz  organizm przed próbami ataku ze strony niebezpiecznych drobnoustrojów, oraz innymi zagrażającymi obcymi substancjami.

Niestety nadal nie jest dla lekarzy jasne, co może spowodować alergie. Wysuwane są coraz to nowsze hipotezy, kreowanie są następne przypuszczenia. Niektórzy znawcy przypisują przyrost zachorowań alergicznych w ostatnich latach postępowi cywilizacyjnemu. W najbliższym otoczeniu jest coraz więcej substancji wytworzonych sztucznie, nienaturalnych (środki chemiczne, zatrute powietrze, sztuczna żywność). Jednakowoż ludzie często są uczuleni również na substancje naturalne np. pyłki roślin czy kurz.

Leczenie alergii jest wielokierunkowe. Najistotniejsze jest oczywiście rozpoznanie alergenu i chronienie się przed nim. I jest to całkowicie możliwe w przypadku np. alergii pokarmowej czy uczulenia na jady owadów. W przypadku alergii na pyłki roślin, jest to już trudniejsze zadanie.

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Copyright © 2007 by CAI.PL. Informacje o serwisie ginekolog Warszawa

alergia skórna alergia pokarmowa u dzieci