Zapamiętaj stronę
jako ulubioną

 
Psycho zabawy

CAI.pl - zdrowie, choroby, lekarstwa

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Jak rozpoznać chorobę i żyć zdrowo!

 

 

 

 
 
 
 Choroby i hasła
 alfabetycznie:
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
R S T U
W Z    
 
 układowo:
 alergologia
 oczy
 onkologia
 skóra
 ukł. kostny
 ukł. krążenia
 ukł. moczowy
 ukł. nerwowy
 ukł. oddechowy
 ukł. rozrodczy
 ukł. trawienny
 psychologia
 
 

   Psychozabawy i psychotesty pobudzają mózg do myślenia. Z pozoru wydają się łatwe i przyjemne, lecz zazwyczaj mają w sobie ukryta pułapkę. Trzeba przyznać, że tego typu zadania czy testy są wciągające.

Wszelkiego rodzaju przychotesty składają się z wielu pytań wyboru. Na podstawie udzielonych odpowiedzi można sprawdzić, jakie ma człowiek predyspozycje czy cechy charakterystyczne. Zazwyczaj każda odpowiedz jest punktowana, lecz rozwiązujący test zwykle o tym nie wie. Mieszczące się w pewnych przedziałach punktów otrzymujemy opinie o człowieku. Z psychotestów możemy dowiedzieć się, jakim jesteśmy przyjacielem, partnerem czy jesteśmy osobami przesądnymi, pewnymi siebie czy tez skłonnymi do nałogów. Jest ich naprawdę wiele rodzai i nie sposób wymienić i rozwiązać wszystkie.

Należy sobie jednak zadać pytanie, czy takie zabawy należy traktować poważnie? Oczywiście udzielając prawdziwych odpowiedzi, istnieje prawdopodobieństwo, że określony opis pasuje do danej osoby. Należy jednak patrzeć na tego typu testy z przymrużeniem oka i nie traktować ich w kategorii być czy nie być.

Inną formą zabaw pobudzających nasz umysł są zadania logiczne. Poprzez z pozoru proste działania matematyczne czy pytania, mózg przyzwyczaja się do kolejnych, sugerowanych schematów i na bardzo proste pytania udziela złych odpowiedzi. Wielką rolę odgrywa tutaj podświadomość. Dobrze zbudowane zadanie może zmylić każdego, nawet najbardziej skoncentrowanego człowieka. Można uznać za sukces prawidłowe rozwiązanie takiego quizu. Tego typu zabawy wpływają korzystnie na mózg, gdyż zwiększają koncentrację i zmuszają do wytężonej pracy.

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Copyright © 2007 by CAI.PL. Informacje o serwisie ginekolog Warszawa